Kādu gaisa sadales sistēmu izvēlēties?

Ventilācijas sistēmas ir iespējams iedalīt centralizētajās un decentralizētajās sistēmās.

Centralizētās gaisa sadales gadījumā visās ēkas telpās gaisa apmaiņa tiek nodrošināta ar centrālo ventilācijas agregātu un cauruļvadu.

Decentralizētās gaisa sadales gadījumā dažādās telpās tiek uzstādīti atsevišķi lokāli ventilācijas agregāti. Cauruļvadi nav nepieciešami.
Šis risinājums parasti tiek izmantots esošo ēku (daļējas) rekonstrukcijas gadījumā. Salīdzinot ar centrālo sistēmu, šeit ir mazāks gaisa plūsmas apjoms un lielāks trokšņu līmenis.

Centrālās gaisa sadales sistēmas gadījumā mūsdienās ir iespējams izvēlēties starp parastajiem metāla un higiēniskās plastmasas gaisa kanāliem.
Metāla gaisa kanālu (spirālveida velmētā skārda kanālu) galvenais trūkums ir higiēnas nodrošināšana cauruļvados. Metāla virsma (rievas, pats metāls, korozija vai oksidēšanās), kā arī viedgabalu savienojumi (kniedes, skrūves) ir tās vietas, aiz kurām aizķeras netīrumi. Tikko no rūpnīcas saņemto metāla kanālu iekšējā virsma bieži vien ir eļļaina, kas vēl vairāk veicina putekļu un netīrumu pielipšanu.
Tīrot metāla kanālus, nav iespējams nodrošināt gaisa sadales sistēmas higiēnu, tāpēc mūsdienu dzīvojamajās ēkās būtu prātīgi izvēlēties plastmasas gaisa sadales sistēmu.
Lokanajiem, no kompozītmateriāla ražotajiem gaisa kanāliem lielākoties ir higiēniska un antistatiska iekšējā virsma, kas novērš netīrumu uzkrāšanos gaisa kanālu iekšpusē. Nepieciešamības gadījumā kanālus ir iespējams viegli iztīrīt ar speciālu, mīkstu „Zehnder” birstīti. Tāpat arī lokano gaisa kanālu sistēmas montāža, salīdzinot ar metāla gaisa kanāliem, ir atšķirīga.Metāla gaisa kanālu gadījumā maģistrālie gaisa vadi iet cauri vairākām telpām; lai novērstu skaņas izplatīšanos un gaisa plūsmas troksni, ir nepieciešama rūpīga plānošana un papildu trokšņa slāpētāji.
Lokanie plastmasas gaisa kanāli tiek veidoti kolektora sistēmā. No katra pieplūdes un nosūces punkta atiet atsevišķs kanāls, tādējādi novēršot trokšņa izplatību cauruļvados. Turklāt kolektora sistēmu ir vieglāk projektēt, izveidot un iestatīt.
Kvalitatīvos plastmasas gaisa kanālus ir iespējams uzstādīt, piemēram, betona lējumā, grīdas apkures apakšējā siltinājuma slānī, vai arī ēkas ārējā siltinājuma slānī.

Mēs esam šeit, lai palīdzētu!

Ja Jums ir jebkādi jautājumi par mūsu produktiem un risinājumiem, ierakstiet tos šeit un mēs sazināsimies ar Jums.