Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data03/virt76403/domeenid/www.zehnder.lv/htdocs/wp-content/themes/intelivent2/functions.php on line 1367

    Registreeru seminarile

    „Zehnder” ventilācijas sistēmas

    Šveices grupas „Zehnder” produktu klāsts ietver visu nepieciešamo, sākot ar ventilācijas sistēmām, dizaina režģiem un higiēniskiem cauruļvadiem ar antistatisko iekšējo virsmu un beidzot ar pasīvo māju ventilācijas iekārtām ar augstu energoefektivitāti un zemes siltummaiņiem.

    Plānošana
    Kvalitatīva ventilācijas sistēma sākas ar pareizi projektētu gaisa apmaiņu. Plānojot gaisa apmaiņu, var vadīties no vairākiem normatīviem.
    Igaunijā ventilācijas sistēmas tiek lielākoties projektētas pēc EVS standarta. Pasīvo ēku gadījumā par pamatu ir jāņem speciālie pasīvajām ēkām paredzētie normatīvi. Šeit ir redzama vienkārša projektēšanas rokasgrāmata, kurā par pamatu ir ņemta „Zehnder” ventilācijas sistēma: Zehnder projektēšanas rokasgrāmata.pdf

    Ventilācijas sistēmas ar siltuma atguvi darbības principi
    Centralizētā ventilācijas sistēma ar siltuma atguvi dzīvojamajās ēkās tiek plānota tā, lai gaisa nosūce tiktu veikta tā sauktajās mitrajās telpās (vannasistabā, tualetē, virtuvē, saimniecības telpā), bet svaigā gaisa pieplūde notiktu dzīvojamajās telpās (viesistabā, guļamistabās, pirts priekštelpā). Nosūce tiek vienmēr veidota telpas augstākajā apvidū pie sienas vai uz griestiem. Gaisa pieplūdi var nodrošināt vai nu ar pieplūdes difuzoru starpniecību, vai arī, piemēram, pa speciāliem grīdas vai sienas dizaina režģiem.
    Mitrajās telpās tajā pašā laikā tiek nodrošināta pietiekama novadāmā gaisa kustība (gaisa plūsmas režģi sienām, durvīm, ventilējami sliekšņi). Līdz centrālajai ventilācijas iekārtai gaiss tiek aizvadīts pa cauruļvadu. „Zehnder Comfosystems” higiēniskajā, antistatiskajā gaisa sadales sistēmā šim nolūkam tiek izmantota kolektora veida kanālu sistēma: no katra pieplūdes un nosūces punkta atiet atsevišķs plastmasas kanāls, kas ved attiecīgi uz ieplūdes vai nosūces trokšņu slāpētāja-kolektora skapi. Pateicoties šādai uzbūvei, troksnis netiek pa ventilācijas kanāliem pārnests no vienas telpas uz citu, kā arī tiek nodrošināta gaisa kustība bez lieka spiediena zuduma.
    Higiēniski gaisa sadales cauruļvadi ar antistatisku iekšējo virsmu
    „Zender Comfosystems” gaisa sadales cauruļvadi ir gatavoti no plastmasas, kas atbilst pārtikas ražošanas kvalitātes klasei. Plastmasas gaisa kanāli ir lokani, un tiem ir divi slāņi. Ārējais slānis nodrošina gaisa kanāla formu un lokanību. Gaisa kanāla gludā, antistatiskā iekšējā virsma nodrošina higiēnu un zemu gaisa pretestību, gaisam virzoties pa kanālu. Visos savienojumos ir izmantotas skavas un blīves, kas nodrošina augstu gaisa necaurlaidību. „Zehnder Comfosystems” sistēma tiek veidota pēc tā sauktās kolektora metodes no centrālajiem kolektoriem, kuri vienlaicīgi pilda arī trokšņa slāpētāju lomu un no kuriem atiet atsevišķi gaisa kanāli līdz katram pieplūdes vai nosūces difuzoram. Tādā veidā tiek novērsta skaņas pārnešana pa ventilācijas sistēmu no vienas telpas uz citu, kā arī tiek nodrošināta vienkārša, līdzsvarojoša sadales sistēma.


    Trokšņa slāpēšana
    Ventilācijas sistēmās ir jāpievērš īpaša uzmanība sistēmas un agregāta troksnim. Troksni rada ventilācijas iekārtas korpuss (agregāta darbības rezultātā radies troksnis, kas tiek pārnests no iekārtas korpusa), tāpat troksni rada gaisa kustība un ventilatoru darbība pieplūdes un nosūces kanālos, kā arī skaņas, kas pa ventilācijas kanāliem tiek pārnestas no vienas telpas uz citu (ja tiek izmantots gaisa kanāls, kas apkalpo vairākas zonas).
    Lai samazinātu ventilatoru troksni pieplūdes un nosūces kanālos, tiek izmantoti trokšņa slāpētāji. Trokšņa slāpētājs tiek izvēlēts atbilstoši ventilācijas agregāta darbības punkta trokšņa īpatnībām. Troksni, kas tiek pārnests no iekārtas korpusa, var novērst tikai ar būvniecības pasākumiem (korpuss neatrodas dzīvojamajās telpās, bet gan, piem., pieliekamajā vai tehniskajā telpā; apkārt iekārtai ir uzstādīts skapis utt.). Lai samazinātu troksni, kas pa ventilācijas kanāliem tiek pārnests no vienas telpas uz citu, ir nepieciešams atsevišķs trokšņa slāpētājs, kas uzstādīts pirms vietas, kur kanāls pāriet citā zonā.
    „Zehnder Comfowell” kolektoru sistēma ar trokšņa slāpētājiem
    Viena no svarīgākajām „Zehnder Comfosystems” gaisa sadales sistēmas daļām ir kolektors ar trokšņa slāpētājiem „Comfowell”. Kolektora tipa sistēmas uzbūve ļauj atrisināt trīs uzdevumus ar vienu paņēmienu. Pieplūdes un nosūces sadales kārbas vienlaicīgi arī samazina pieplūdes un nosūces gaisa radīto troksni. Tā kā līdz katram pieplūdes un nosūces difuzoram aiziet atsevišķs kanāls, tad tiek novērsta arī trokšņa pārnešana starp atsevišķām telpām.
    Siltummaiņa darbība un aizsardzība pret salu
    Siltais, piesārņotais gaiss, kuru ir paredzēts izvadīt no ēkas, caur centrālās ventilācijas iekārtas siltummaini tiek novirzīts uz siltummaiņas plāksni, kuras otrā pusē plūst no āra ņemtais pieplūdes gaiss. Procesa rezultātā gaisa plūsmas savā starpā nesaskaras, bet siltums tiek nodots no nosūktā gaisa vēsajam pieplūdes gaisam. Šobrīd visefektīvākie ventilācijas siltummaiņi ir pretplūsmas plākšņveida siltummaiņi. Visa procesa gaitā gaisa plūsmas nesaskaras. Ventilācijas agregātu gadījumā, kuriem ir liela siltuma atguves spēja, pieplūdes gaisa pēcsildīšana parasti nav nepieciešama. Tomēr zemākas āra temperatūras gadījumā no ventilācijas iekārtas izpūstais nosūktais gaiss ātri atdziest. Lai novērstu siltummaiņa sasalšanu, pastāv trīs iespējas:
    gaisa plūsmas apjoma disbalanss (agregāts periodiski samazina pieplūdes gaisa apjomu, atstājot nosūktā gaisa plūsmas apjomu nemainīgu, nodrošinot lielāku siltā gaisa daudzumu siltummainī);
    ventilācijas agregātā pieplūdes gaiss tiek sasildīts līdz temperatūrai, kas novērš siltummaiņa sasalšanu;
    vai arī pieplūdes gaiss ar apvada palīdzību tiek novadīts prom no siltummaiņa, tad novadītais pieplūdes gaiss tiek sasildīts līdz komfortablai temperatūrai. Visefektīvākā un ekonomiskākā aizsardzība pret sasalšanu ir priekšsildīšana atbilstoši iekārtas sasalšanas robežai.
    Zemes siltummainis un siltummainis ar mitruma atguvi
    Pateicoties „Zehnder” entalpijas siltummainim, līdzās siltumam ir iespējams atgūt arī gandrīz 70% nosūktajā gaisā esošā mitruma, kas parastā siltummaiņa gadījumā kondensējas ārā no siltummaiņa. Siltummainis, kuram ir mitruma atguves iespēja, palīdz ziemas periodā saglabāt iekštelpu gaisa mitrumu, kā arī pazemināt ventilācijas agregāta sasalšanas aizsardzības robežu. Visas „Zehnder” privātmāju ventilācijas iekārtas ir pieejamas gan ar entalpijas, gan arī parasto siltummaini.
    Pateicoties īpašajai „Microban” membrānai, tiek atgūtas tikai ūdens tvaika molekulas, kas novērš netīrumu un slikto smaku pārnešanu siltummainī.
    Visizdevīgākais veids, kā priekšuzsildīt pieplūdes gaisu, ir izmantot speciālu zemes siltummaini, piemēram, „Zehdner ComfoFond-L”. Šajā gadījumā tiek izmantots zemes siltums (ar 100-200m zemes kontūru savienots siltummainis, kas atrodas pirms ventilācijas agregāta ar siltuma atguvi), kura gadījumā nepieciešamā elektriskā jauda ir 30-70W, kas vajadzīga vienīgi siltumnesēja cirkulācijas nodrošināšanai. Šāds risinājums ļauj izveidot enerģijas ziņā praktiski autonomu ventilācijas sistēmu.

    Mēs esam šeit, lai palīdzētu!

    Ja Jums ir jebkādi jautājumi par mūsu produktiem un risinājumiem, ierakstiet tos šeit un mēs sazināsimies ar Jums.