Centrālās un decentralizētās ventilācijas iekārtas

Ar Zehnder siltuma un mitruma atgūšanas ventilācijas iekārtām jūs savās mājās radīsiet ērtu un veselīgu iekštelpu klimatu.

Zehnder_CSY_ComfoAir_Q350_CAQ350_CP160_CPP160_CW320_ball_ComfoPipe_Compact-992x992-c

Centrālā ventilācija

Centrālā ventilācijas sistēma ventilē visu māju no viena punkta. Gaisa sadales sistēma piegādā svaigu gaisu telpās un vienlaikus izvada sastāvējušos, piesārņoto gaisu. Tas nodrošina, ka telpās vienmēr ir svaigs gaiss. Tāpat tiek izmantots mājā jau esošais siltums, vēsums un mitrums, kas palīdz ietaupīt enerģiju.

Decentralizēta ventilācija

Decentrālā sistēma ventilē atsevišķas telpas vai mazākas dzīvojamās platības. Telpā jau esošais siltums, vēsums un mitrums tiek atkārtoti izmantots, tādējādi enerģija netiek zaudēta. Gaisa sadales sistēma nav nepieciešama, jo ventilācijas iekārta tiek uzstādīta tieši ārsienā.

Decentralizētas ventilācijas iekārtas

Entalpijas siltummainis ar mitruma atguvi

Zehnder ventilācijas iekārtās izmantotie entalpijas siltummaiņi ar mitruma atguvi papildus siltumam atdod līdz pat 80 % mitruma.

Zehnder_consulting2
Nepieciešama palīdzība ar savu projektu?
Sazinies ar mums!
Mēs piedāvājam savu atbalstu un padomu dažāda veida projektu un jautājumu gadījumā.
Nosūtīt pieprasījumu

Biežāk uzdotie jautājumi

ComfoAir Q — vasaras apvadkanāla automātiskā vadība

ComfoAir Q modeļu sērija ir aprīkota ar automātisku vasaras apvadkanāla vadību.

Viedais risinājums un sezonas atpazīšanas sistēma ir balstīta uz vidējo āra temperatūras rādījumu (RMOT).

Paskaidrojums:

150C ne vienmēr nozīmē tos pašus 150C. Piemēram:

Pirms divām dienām āra temperatūra bija 110C, vakar tā bija 10 0C un šodien tā ir 150C un liekas, ka ir silti.

Pēdējās diivas dienas āra temperatūra bija 190C, šodien āra temperatūra 150C un liekas, ka ir vēss.

Komfortabla temperatūra cilvēkiem nav atkarīga no faktiskās āra temperatūras, bet gan no ārējās temperatūras mainīgā vidējā rādījuma pēdējo piecu (5) dienu laikā.

Tāpēc siltai/aukstai dienai nav tiešas ietekmes uz komforta temperatūru.

Q iekārta var aktivizēt vasaras apvadkanālu, ja ir izpildīti sekojoši nosacījumi:

  • Ārējam gaisam jābūt vēsākam par nosūces gaisu no ēkas
  • gaisa izvadīšanai no ēkas (ETA) jābūt siltākam par iestatīto komforta temperatūru
  • iekārtai jābūt dzesēšanas režīmā (pašreizējais RMOT pārsniedz dzesēšanas ierobežojumu RMOT)
  • ieplūstošajam gaisam vienmēr jābūt par 2°C augstākam par nosūces gaisa rasas punktu, lai novērstu kondensāta rašanos.

Lietotājs var pielāgot apvadkanāla vadību, izmantojot temperatūras profilu.

ComfoAir Q – komforta īpašības

ComfoAir Q piedāvā trīs (3) papildu iekštelpu klimata regulēšanas funkcijas vēl lielākai ērtībai.

Tos var konfigurēt izvēlnes „Komforta funkcijas” („Comfort functions” ) paplašinātajās opcijās.

Pasīvā temperatūra (Passive temperature) = automātiska gaisa daudzuma palielināšana maksimālai dzesēšanai.

Mitruma kontrole (Humidity control) = automātisks gaisa apjoma palielinājums ātrai mitruma noņemšanai.

Mitruma aizsardzība (Moisture protection) = automātiska gaisa daudzuma palielināšana mitruma aizsardzībai.

Pasīvā temperatūra:

Pasīvās temperatūras iestatīšana var atbalstīt vasaras apvadkanāla izmantošanu dzesēšanai. Piemēram, ja ir aktīvs apvadkanāls un ir aktīvs tikai 1. līmenis, pieplūdes gaisa daudzums ir salīdzinoši neliels, līdz ar to arī dzesēšanas iespējas. Kad pasīvā temperatūra ir aktivizēta, iekārta var automātiski palielināt gaisa daudzumu līdz 3. līmenim, lai panāktu maksimālu dzesēšanas efektu.

Mitruma kontrole:

Mitruma kontrole atbalsta ātru īslaicīga mitruma samazināšanu. Piemēram, gatavojot ēdienu un ejot dušā, palielinās nosūces gaisa mitrums. ComfoAir Q spēj to ātri noteikt un, aktivizējot mitruma kontroles funkciju, automātiski palielina gaisa daudzumus un cenšas pēc iespējas ātrāk noņemt mitruma slodzi.

Mitruma aizsardzība:

Sākot no nosūces gaisa 75% mitruma līmeņa tiek aktivizēta regulēšana un iekārta automātiski mēģina samazināt ēkas mitruma līmeni, palielinot gaisa daudzumu.

Vai vasarā ir iespējams atdzesēt telpu ar ventilācijas iekārtu?

Gaisa dzesēšana ar ventilācijas iekārtu ir iespējama tikai nelielā mērā.

Ventilācijas iekārtas ir paredzētas, lai nodrošinātu vidēji 0,5 reizes gaisa apmaiņu telpās, kas galvenokārt nodrošina pilnvērtīgu ventilācijas darbību. Ja vēlaties panākt efektīvu „dzesēšanu” ar ventilācijas iekārtu, būtu nepieciešamas 5-10 reizes gaisa apmaiņas, lai nodrošinātu pareizu dzesēšanu un komfortablu telpas temperatūru ēkas iekšienē. Pat ar labi izolētiem logiem vasarā ēkā joprojām tiek iepludināts daudz vairāk gaisa, nekā viena ventilācijas iekārta vispār varētu atdzesēt. Lai samazinātu no ārpuses ieplūstošā gaisa daudzumu, svarīgākais ir nodrošināt atbilstošu aizsardzību pret sauli, neatkarīgi no tā, vai ventilācija ir vai nav. Vienkāršākais veids, kā to panākt, ir izmantot ārējos saules aizsargus, kas var ievērojami samazināt temperatūru ēkā.

Ir arī citi papildu veidi, kā padarīt temperatūru ēkā ērtāku.

Kāds ir ventilācijas princips?

Ventilācijas iekārtas primārais uzdevums ir nodrošināt nepieciešamo gaisa apmaiņu ēkās, kuras tiek būvētas arvien hermētiskas. Tas nozīmē, ka no ēkas tiek izsūkts izlietotais un mitrais gaiss un uz telpām tiek novirzīts svaigais gaiss no ārpuses.

Turklāt ventilācija kalpo arī enerģijas taupīšanas mērķim, jo spēj noturēt siltuma zudumus ziemā daudz mazākus nekā telpas vedinut caur logu. Šis efekts tiek panākts, izmantojot iebūvēto siltummaini. Ventilācija izmanto siltumu no nosūces gaisa no telpām un ar to piesilda auksto āra gaisu. Tādējādi enerģija netiek pilnībā zaudēta, bet tiek izmantota atkārtoti.

Bet kā tad ir vasarā?

Gaisa apmaiņas iekārta darbojas vienādi vasarā un ziemā. Bet vasarā to izmanto dzesēšanai. Tādējādi vasarā, kad āra gaiss ir siltāks par ēkas gaisa temperatūru, ēkā esošais gaiss tiek izmantots nevis āra gaisa sildīšanai, kā tas tika darīts ziemā, bet gan tā dzesēšanai. Protams, šis princips darbojas tikai tik ilgi, kamēr gaiss ēkā ir vēsāks nekā āra gaiss. Pateicoties gaisa apmaiņai un karstuma nonākšanai telpās caur norobežojošajām konkstrukcijām, arī iekštelpu temperatūra sāk lēnām, bet stabili celties. Taču ventilācija ļauj aizkavēt šo pārkaršanu.

 Tātad, ko var darīt, lai to novērstu?

  • Gaisa apmaiņas samazināšana

Lai temperatūra ēkā saglabātos pēc iespējas zemāka, jāsamazina ikdienas ventilācijas apjoms. Šeit var iestatīt gaisa apmaiņas darbības režīmu uz 1. līmeni vai pat uz prombūtnes (AWAY) līmeni (ja šāda līmeņa iestatīšana šajā ierīcē ir iespējama). Tas samazina siltuma padevi telpām līdz minimumam, t.i., izslēdziet augstāku līmeni no rīta, līdzko ārā kļūst silts. Kad vakarā kļūst vēsāks, ēkā jāievada maksimāli vēss gaiss, lai tā atkal atdziest. Šo vēso gaisu izmanto nākamajā dienā, lai atdzesētu āra gaisa temperatūru. Vienkāršākais veids ir izveidot atbilstošu laika programmu.

  • Apvadkanāla lietošana / nakts dzesēšana

Lai palielinātu nakts dzesēšanas efektu, ierīces ir aprīkotas ar pilnībā automātisku integrētu apvadkanālu. Tas var izslēgt siltuma atgūšanu (rekuperāciju) un ļaut vēsam gaisam tieši naktī iekļūt ēkā. Bez šī apvadkanāla vēsākais gaiss, kas nāk no ārpuses, tiktu atkārtoti uzsildīts ar siltummaini, un siltāks gaiss ēkā. (Ziemas princips.)

Vasarā ierīce šo apvedceļu atver pilnībā automātiski, tiklīdz ir radīti atbilstoši apstākļi un tam ir jēga. Šajā gadījumā vēsāks gaiss, kas nāk no ārpuses, tiek izvadīts gar siltummaini, tādējādi vairs nenotiek sildīšana. Kā jau aprakstīts iepriekš, ir svarīgi ēkā nodrošināt maksimālu vēsa gaisa daudzumu. Tas nozīmē palielināt gaisa plūsmu. Tāpēc šis princips ir tāds pats kā ventilācijai caur logu. Apvedceļa darbību var regulēt, iestatot iekārtas komforta temperatūru.

  • Zemes ģeotermālie siltummaiņi

Visu šo principu vēl vairāk atbalsta zemes ģeotermālais siltummainis ComfoFond-L. Tas izmanto pastāvīgo temperatūru zemē, lai atdzesētu silto āra gaisu. Ārējais gaiss tiek izvadīts caur ComfoFond-L siltummaini un, atkarībā no vides apstākļiem, tas tiek atdzesēts līdz pat 7-10 °C, pirms tas sasniedz ventilācijas iekārtu. Tāpat kā ar apvedceļu, ComfoFond-L automātiski ieslēgsies, ja iekārtas automātika izrēķinās tā nepieciešamību.

Vēl viena ComfoFond priekšrocība ir fakts, ka to var izmantot arī āra gaisa priekšsildīšanai ziemā. Aukstais āra gaiss tiek uzsildīts, izmantojot zemes siltumu un tādējādi notiek papildu siltuma atgūšana.

  • ComfoCool

ComfoCool ir līdzīgs ComfoFond-L. Taču gaisa dzesēšanai netiek izmantots zemes siltums, bet gan ierīcē ir integrēts siltumsūknis. Salīdzinot ar ComfoFond_L, tam ir vairākas tālejošas prasības. Lai ierīce darbotos efektīvi, ir nepieciešams ļoti liels gaisa daudzums, tāpēc šis modelis ir pieejams tikai ComfoAir Q600. Tā paša iemesla dēļ parasti nav iespējams aizstāt esošo mazāko modeli ar lielāku. Arī gaisa sadales sistēmai jābūt pielāgotai šiem lielajiem gaisa daudzumiem. Visām ieplūdes gaisa caurulēm jābūt izolētām tā, lai nerastos tvaika difūzijas caurlaidība. Optimālai dzesēšanas iekārtas darbībai ir nepieciešamas 10 atveres ieplūstošajam gaisam un 10 atveres nosūces gaisam, kas nodrošina gaisa plūsmu 400 m³/h nominālās ventilācijas gadījumā.

  • Gaisa kondicionēšana

Principā ēkai var pievienot jebkuru gaisa kondicionieri. Tā kā tie darbojas tikai cirkulācijas režīmā, tie neietekmē ventilācijas režīmu. Taču gaisa kondicionētājus nevar pieslēgt ventilācijas iekārtai un līdz ar to nevar izmantot esošo gaisa sadales sistēmu. Tas var ietekmēt ventilācijas sistēmu un izraisīt kondensāta rašanos.

Kopsavilkums:

  • Gaisa kondicionētāja efektīvai darbībai nepieciešams ļoti liels gaisa daudzums (vismaz 5-10 gaisa apmaiņas stundā).
  • Lai gan iepriekš minētās iespējas nodrošina iespēju uzturēt komfortablu temperatūru ēkā, tās nevar salīdzināt ar gaisa kondicionieri.
  • Visos gadījumos ir jāņem vērā esošās ēkas īpašības. Pretējā gadījumā nepietiekams daudzums vēsa gaisa tiek ātri uzsildīts.
  • Tiešs ventilācijas iekārtas tehniskais „pieslēgums” gaisa kondicionierim nav iespējams.
Sazinies ar mums

    Kontaktinformācija
    +371 29 433 447

    Zehnder Baltics OÜ
    Rannamõisa tee 38d, 13516 Tallinn
    KMKR EE101347594
    Reg. nr. 11892250

    Vai jums ir kādi jautājumi? Droši zvaniet mums.
    Vispārīga informācija
    +371 2943 3447
    Tehniskā informācija (angļu)
    +372 600 3360